• İş İngilizcesi (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:30)
  • ÖSD A1 A2 B1 B2 Sınavı (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • YDT Kökdil' de (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • Rusça Arapça yeni sınıf! (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:46)
  • italyanca ispanyolca yeni sınıf (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:57)

İngilizce

Dünyanın pek çok ülkesinde konuşulan İngilizce için “evrensel dil” tanımı yapılır. Çağımızın en çok tartışılan kavramlarından biri olan “küreselleşme” ile birlikte sınırların ortadan kalkmaya başlaması, ülkeler arasındaki ilişkileri de güçlendirmiştir.

Bugün, İngilizcenin anadili olarak konuşulduğu İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerle aramızda ticaret, eğitim, turizm vb. alanlara yönelik ilişkiler söz konusudur.

Bütün bunlar İngilizceye talebi arttırmaktadır. Türkiye’deki çokuluslu şirketlerde çalışmak, öğrenimine yurt dışında devam etmek, bilgi çağında internet aracılığıyla dünyadaki gelişmeleri izlemek için İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.


Özel Amaçlı Kurslar KPDS, YDS, ÜDS, TOEFL, IELTS, SAT, FCE, Genel Çeviri, Cope-Proficiency, İş İngilizcesi, TUS, Mesleki İngilizce, ilk, orta, lise ve üniversite hazırlık sınıflarını atlama ve hazırlık sınıflarına destek kurs programları açılmaktadır. Bu kurslarda dilbilgisinin yanı sıra soru ve test teknikleri üzerinde durulmaktadır. Kursu tamamlayan her öğrenci sertifika almaya hak kazanır.
İngilizce Kurs Programları

Her kurs programı ortalama olarak 4 ay sürmektedir, 4 ay içerisinde istenilen seviyeye gelemeyen öğrenciler için ek derslerle bu süre 5 aya çıkarılabilmektedir.


Elementary (Temel İngilizce)

Bu düzeyde katılımcılar kendilerini tanıtmayı, hobilerinden bahsetmeyi, rutin yaptıkları eylemleri, alışveriş yaparken kullanacakları temel kalıpları, tarih sormayı ve söylemeyi, geçmiş ve geleceklerinden bahsetmeyi, kişi ve nesneleri tanımlamayı, kişiler ve nesneler arasında kıyaslama yapmayı öğrenirler.

Pre-Intermediate (Orta seviye altı)

Öğrenciler bu seviyede öğrendikleri temel kalıpları daha aktif ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Bu düzeyde mektup yazmayı, dergi ve gazetede okudukları haberin ne anlama geldiğini ifade etmeyi ve bunu bir başkasına aktarmayı, gördükleri işaretlerin ne anlama geldiğini ifade etmeyi, kişiler ve nesneler hakkında detaylı bilgi sormayı ve bilgi vermeyi, sorumluluk ve zorunluluklardan bahasetmeyi öğrenirler.


Intermediate (Orta seviye)

Öğrenciler bu düzeyde kelime hazinelerini daha çok artırarak, zengin cümle yapıları kurabilirler. Ana dili İngilizce olan bir yabancıyla kişisel ve genel düzeyde fikirler geliştirerek konuşma yapabilirler. Pişmanlıklarından, hayallerinden, umutlarından ve beklentilerinden bahsedebilirler.


Upper-Intermediate (Orta üzeri seviye)

Bu düzeyde iyi bir gramer bilgisine sahip olan öğrenciler çok rahat olarak bilgi alışverişinde bulunup, tartışma yapabilirler. Birbirlerini çok net anlayıp, ifade hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dilde düşünebilme ciddi anlamda olgunlaşmış seviyede ve kritik eşiğin aşıldığı seviyededir.


Advanced (İleri seviye İngilizce)

Bu düzeyde öğrenciler konular hakkında daha ayrıntılı konuşabilirler. Okudukları yayınlarla ilgili yorumlar yapabilir ve tartışma ortamında fikirlerini açık ve seçik olarak gayet rahat biçimde ifade edebilirler. Yazışmalar, dilekçe teknikleri, şirket tanıtımı, telefon görüşmeleri ve resmi yazışma teknikleri öğrenebilirler.


Adana'da Yabancı Dil Kökdil'de öğrenilir! Adana İngilizce Kursu denildiğinde ilk akla gelen kuslardan olan Kökdil'de İngilizce kurslarımız dersanemizin modern dersliklerinde uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.