• İş İngilizcesi (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:30)
  • ÖSD A1 A2 B1 B2 Sınavı (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • YDT Kökdil' de (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • Rusça Arapça yeni sınıf! (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:46)
  • italyanca ispanyolca yeni sınıf (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:57)

İşe başvuru

Almanya'da iyi bir iş bulmak istiyorsanız, Almanya'da nasıl iş bulabileceğinizi ve buraya nasıl başvuruda bulunabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Birçok işyeri iş ilanı vermektedir (Örneğin, gazeteler, internet iş ilanları, iş bulma acenteleri) bazen de arkadaşlar tanıdıklar aracılığıyla, hatta şansınız varsa, eleman aranıyor ilanı çıkmadan, direkt başvuru yaparak iş bulabilirsiniz.

İş ilanlarına başvuru belli standartlar çerçevesine oturtulmuştur. Normalde posta yoluyla bir yazı ile başvurmak gerekmektedir. Verilen iş pozisyonuna uygun,
*ayrıntılı ve fotoğraflı bir özgeçmiş ile
*tüm karnelerin ve evrakların fotokopisinin (özellikle önceden yapılmış olan tüm çalışmaların iş belgeleri)
Dosyaya konulması gerekmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurular genelde başvuran kişinin çalışma belgelerinin, iş referanslarının kötü olduğu ve bunu sakladığı düşüncesini oluşturmaktadır. İşveren başvuran kişinin uygun olduğunu düşünürse ilk etapta iş ile ilgilenen kişiyi iş görüşmesine, daha sonra da tercihini yapabilmek için tekrar görüşmeye çağırabilir.
İşveren ve işe başvuruda bulunan kişi anlaşırlarsa, çalışma koşullarının belirtildiği bir iş sözleşmesi imzalanmaktadır. İşveren işe aldığı elemanı sigorta kurumuna bildirmek zorundadır. Buna bağlı olarak işe alınan kişi bu sigorta belgesinin -sağlık sigortasının- bir kopyasını almaktadır.

Konu: 
Aile Birleşim Sınavı