• İş İngilizcesi (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:30)
  • ÖSD A1 A2 B1 B2 Sınavı (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • YDT Kökdil' de (Duyuru Tarihi: 9 Kasım, 2018 - 18:27)
  • Rusça Arapça yeni sınıf! (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:46)
  • italyanca ispanyolca yeni sınıf (Duyuru Tarihi: 23 Kasım, 2017 - 12:57)

Özgün öğrenim belgelerinizi yanınızda götürün

* Özgeçmişinizde yazdığınız meslek eğitiminize ilişkin üniversite öğreniminizle ilgili belgeleri, yani diploma, transkript vb. yanınızda bulunmalıdır. Bu belgeler ile yetkili kurum, meslek eğitiminizin Almanya'ya ne kadar uygun olduğunu belirleyecektir.
* Diğer bir konu da iş deneyimlerinizi, çalıştığınız yerleri belgelemenizdir. İşvereninizden eski işyerlerinizde neler yaptığınıza dair ayrıntılı bir iş karnesi sunmanız da size kolaylık sağlayacaktır. Bazı durumlarda Zanaat Odasından da mesleğinize, deneyiminize dair bir belge almanız yararlı olabilmektedir.
* Bu evrakların hepsinin Almanca'ya çevrilmiş olması gerekmektedir. Yetkili kurumlar bu çevirinin Almanya'da bir yeminli tercüman tarafından yapılmasını talep etmektedir.
Size verdiğimiz liste kesin bir liste değildir. Mümkün olduğunca çok iş deneyimlerinizi, iş karnelerinizi, katıldığınız kursların belgelerini eklemeniz size yardımcı olacaktır. Vereceğiniz bu belgeler sizin mesleğinize en uygun iş için başvuruda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

Konu: 
Aile Birleşim Sınavı