İngilizce

İngilizce Dil Kursu

İngilizce bilmek önceleri sadece tercih sebebiyken, bugün aklınıza gelebilecek her alanda, dünyanın olmazsa olmazı haline geldi. Öğrenin, bir an önce ikinci yabancı dile geçin.

Özel Amaçlı Kurslar KPDS, YDS, ÜDS, TOEFL, IELTS, SAT, FCE, Genel Çeviri, Cope-Proficiency, İş İngilizcesi, TUS, Mesleki İngilizce, ilk, orta, lise ve üniversite hazırlık sınıflarını atlama ve hazırlık sınıflarına destek kurs programları açılmaktadır. Bu kurslarda dilbilgisinin yanı sıra soru ve test teknikleri üzerinde durulmaktadır. Kursu tamamlayan her öğrenci sertifika almaya hak kazanır.

İngilizce Kurs Programları

Her kurs programı ortalama olarak 4 ay sürmektedir, 4 ay içerisinde istenilen seviyeye gelemeyen öğrenciler için ek derslerle bu süre 5 aya çıkarılabilmektedir.

Elementary (Temel İngilizce) Bu düzeyde katılımcılar kendilerini tanıtmayı, hobilerinden bahsetmeyi, rutin yaptıkları eylemleri, alışveriş yaparken kullanacakları temel kalıpları, tarih sormayı ve söylemeyi, geçmiş ve geleceklerinden bahsetmeyi, kişi ve nesneleri tanımlamayı, kişiler ve nesneler arasında kıyaslama yapmayı öğrenirler. Pre-Intermediate (Orta seviye altı) Öğrenciler bu seviyede öğrendikleri temel kalıpları daha aktif ve etkin bir şekilde kullanmayı öğrenirler. Bu düzeyde mektup yazmayı, dergi ve gazetede okudukları haberin ne anlama geldiğini ifade etmeyi ve bunu bir başkasına aktarmayı, gördükleri işaretlerin ne anlama geldiğini ifade etmeyi, kişiler ve nesneler hakkında detaylı bilgi sormayı ve bilgi vermeyi, sorumluluk ve zorunluluklardan bahasetmeyi öğrenirler.

Intermediate (Orta seviye) Öğrenciler bu düzeyde kelime hazinelerini daha çok artırarak, zengin cümle yapıları kurabilirler. Ana dili İngilizce olan bir yabancıyla kişisel ve genel düzeyde fikirler geliştirerek konuşma yapabilirler. Pişmanlıklarından, hayallerinden, umutlarından ve beklentilerinden bahsedebilirler.

Upper-Intermediate (Orta üzeri seviye) Bu düzeyde iyi bir gramer bilgisine sahip olan öğrenciler çok rahat olarak bilgi alışverişinde bulunup, tartışma yapabilirler. Birbirlerini çok net anlayıp, ifade hedeflerine rahatlıkla ulaşabilir ve yabancı dilde düşünebilme ciddi anlamda olgunlaşmış seviyede ve kritik eşiğin aşıldığı seviyededir.

Advanced (İleri seviye İngilizce) Bu düzeyde öğrenciler konular hakkında daha ayrıntılı konuşabilirler. Okudukları yayınlarla ilgili yorumlar yapabilir ve tartışma ortamında fikirlerini açık ve seçik olarak gayet rahat biçimde ifade edebilirler. Yazışmalar, dilekçe teknikleri, şirket tanıtımı, telefon görüşmeleri ve resmi yazışma teknikleri öğrenebilirler.