Kökdil Hakkında

Kökdil: Adana'nın Dünyaya Açılan Kapısı

Adana'nın ilk ve tek yabancı dil kursu olarak kapılarını 1990 yılında açan Kökdil; 9 yabancı dilde uzmanlığı, Aile Birleşimi ve Uyum Programı’ndaki deneyimi, yerli ve yabancı sınavlara hazırlıktaki başarısı, mesleki yabancı dil eğitimindeki yetkinliği, çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için kurslarını özelleştirebilme esnekliği, yabancı öğrenciler için Türkçe eğitimi ve tüm bunları aynı anda sunan çok yönlü ve çok katmanlı yapısıyla bugün hâlâ Adana’nın ilk ve tek yabancı dil eğitim merkezi.

Her yaştan öğrenci Kökdil’de Arapça, Almanca, Çince, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça öğrenirken; her milletten yabancı öğrenci Türkçe ile tanışır ve Türk kültürüne uyum sürecini çok daha kısa ve kolay biçimde tamamlar. 

Hukuk, tıp, turizm, ticaret, pilotaj, güvenlik, bankacılık, mühendislik ve ziraat alanında hizmet veren profesyoneller, Kökdil’de mesleki yabancı dil eğitimi alarak kariyer hedeflerine daha hızlı ulaşmanın; Kökdil’in kurumsal eğitimlerinden yararlanan firmalar ise uluslararası arenada markalarını en iyi şekilde temsil ederek ticari başarı elde etmenin gururunu yaşarlar.

Öğrenmeye en yatkın oldukları çocukluk çağında yabancı dil ile Kökdil’de tanışan minik öğrencilerimiz ise geleceğin çok dilli bireylerine dönüşmeye ve yabancı ülkelerin kapılarını aralamaya erken yaşta başlarlar.

Yabancı dil yetkinliği kazanarak hazırlık sınıfını atlamak, üniversitelerin yabancı dil bölümüne girmek, eğitimine yurt dışında devam etmek ve kamusal, özel veya akademik alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler, 
ÖSYM-YDT, ÖSYM-TYT, YDS, YÖKDİL,  TOEFL, TOEIC, IELTS, SAT, BULATS, IGCSE, G-MAT, GOETHE INSTITUT, TESTDAF, CPE, CELI, TELC, DELF DALF, PTE, British Council ve ÖSD gibi yerli ve yabancı sınavlara Kökdil’de hazırlanarak başarıyı garanti altına alırlar.

Adana’da sadece Kökdil’in yetkili merkez olduğu Österreichisches Sprachdiplom Deutsch (ÖSD) Aile Birleşimi ve Uyum Programı’na katılan adaylar, Almanya ve Avusturya başta olmak üzere Almanca’nın resmi dil olarak kabul edildiği her ülkede Alman vatandaşlarının sahip olduğu hak ve özgürlüklerden yararlanmanın tadını çıkarırlar.

Kökdil, bu çok katmanlı ve özgün yapısıyla yabancı dil kursundan öte, yaşayan bir öğrenme merkezidir. Burada, çocuklar aydınlık bir geleceğe, öğrenciler devamlı başarıya, profesyoneller zirveye ve yeniden başlamak isteyenler yepyeni bir hayata hazırlanırlar.

Öğrencilerin mutluluğunu merkeze alan eğitim anlayışı, başarı garantili eğitimleri ve birikimini iletişim becerileriyle aktaran eğitmenleri ile Kökdil hayallerinizi gerçekleştirmeniz için burada.

Adana’nın en köklü yabancı dil eğitim merkezi olarak 30. yıla girmenin benzersiz gururuyla…